Cum a ajuns românca acuzată că și-a răpit fetița de pe teritoriul Suediei tocmai până la Mănăstirea Putna, fără ca nimeni să o întrebe nimic
scris de Danut Zuzeac / 11.04.2019 13:04 / 0 comentarii / 1865 vizualizari![](https://www.ziardesuceava.ro/sites/default/files/styles/medium/public/media/image/2019/04/raluca_gabriela_iacobet_0.jpeg?itok=CkWwwb67)
Povestea de viață a Gabrielei Raluca Iacobeț, care este acuzată că și-ar fi răpit fetița din Suedia, este mult mai complicată decât pare la prima vedere. Femeia se pare că a ajuns să-și piardă fetița în vârstă de cinci ani pentru că a luptat pentru religia ei ortodoxă.Reporterii Ziar de Suceava au... citeste mai departe